„Rekonstrukci jsme zahájili loni v dubnu a stavební práce byly dokončeny na začátku listopadu. Bylo to náročné období. Přiznám se, že mi spadl kámen ze srdce, ale myslím si, že výsledek stojí za to,“ řekl starosta Všechovic Radovan Mikuš.

Podle jeho slov je v objektu řada provozních místností a prostory bývalé restaurace byly dlouhodobě nevyužívané. Po rekonstrukci zde vznikl malý a velký sál s galerií, nová kuchyň, ve sklepních prostorách bude vybudována posilovna, zkušebna pro místní kapelu, herna pro stolní tenis a další klubovny. V místnostech jsou nová okna i podlahy, omítky a osvětlení. V objektu se nachází byt, který rovněž prošel rekonstrukcí.

Požár rodinného domu v Jezernici v noci na 9. listopadu 2022
Rodině se třemi dětmi shořel dům. Jezernice pro ni vyhlásila sbírku

Obec na tuto investiční akci získala dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj ve výši necelých 10 milionu korun, 800 tisíc poskytl Olomoucký kraj a 700 tisíc na interiérové vybavení putovalo z MAS Hranicko.

Slavnostní otevření zrekonstruovaného objektu se uskutečnilo o víkendu 19. a 20. listopadu, kdy se ve zrekonstruovaném objektu kulturního domu konala prodejní adventní výstava. Tu každoročně pořádá místní spolek žen Rozmarýn. Po oba dny si prohlédli nové prostory místní i přespolní návštěvníci. O program se postaraly děti z místní školy.

Akcí je tu spousta

Kulturní dům je během roku plně využitý. Nedávno se zde konalo vítání občánků a další akcí bude setkání seniorů. Začátkem prosince se zde uskuteční závěrečný ples tanečního kurzu žáků devátých tříd, kde se očekává účast až dvě stě návštěvníků. V lednu a únoru bude kulturní dům využíván k pořádání společenských plesů.