Letos půjde už o sedmý ročník těchto divácky oblíbených závodů na malých motocyklech.

„Tým Záhorské střely čítá sedm členů. Akce je součástí seriálu závodů s názvem Hrací karty moped cup, do kterého je zařazeno šest týmů," uvedl jeden z organizátorů a člen býškovického týmu Jiří Housírek s dodatkem, že Záhorská střela je vůbec posledním závodem letošní sezony.

Kvůli rekonstrukci místního výletiště se letos vůbec poprvé startuje v areálu fotbalového hřiště, přičemž délka tratě měří přesně 2417 metrů.

„V minulém roce se sešlo čtyřicet tři originálů a osmnáct speciálů. Očekáváme, že účast závodníků bude podobná i letos," řekl Jiří Housírek.

Stovky diváků

Závod bude rozdělený do kategorie originál a speciál, každá kategorie pojede ve dvou rozjížďkách po deseti kolech.

„Jeden závod trvá přibližně třicet minut. Na hlavních křižovatkách budou stát policisté, se kterými jsme po dobu závodu domluveni na částečném zastavení provozu. Samozřejmě autobus nebo sanitka nemůže čekat půl hodiny, závodníci jsou srozuměni s tím, že v takových případech je pustíme i v průběhu závodu," doplnil organizátor.

V loňském roce diváckou kulisu vyplnilo asi tři sta lidí a pořadatelé akce přepokládají podobný zájem veřejnosti i tentokrát.

„Hodně závisí na počasí, ale věřím, že o víkendu bude pěkně," uzavřel Jiří Housírek. Návštěvníci se vedle samotných závodů mohou těšit i na bohatý doprovodný program.