"Doporučujeme pokud možno nevycházet ani nevyjíždět autem. Jinak je nutné počítat s výrazným prodloužením doby jízdy," vzkazuje Roman Volný s tím, že teploty mají oscilovat mezi minus dvěma a plus dvěma stupni. Déšť, jenž lze očekávat, bude mrznout a vytvářet i velmi silnou ledovou vrstvu.

Na silnicích to klouzalo už o víkendu. V Luběnicích na návsi se v sobotu srazil autobus s osobním autem. Dva lidé cestující v autě se zranili, v autobuse naštěstí nikdo. “Za nehodu mohlo počasí, řidiči by měli dávat pozor a jezdit opatrně,” konstatoval mluvčí policie Libor Hejtman.

V sobotu dopoledne, kdy v celém kraji sněžilo, havarovala také sedmačtyřicetiletá řidička mezi Kralicemi na Hané a Prostějovem. "Nepřizpůsobila rychlost stavu vozovky, na které byl právě uježděný sníh. Dostala smyk a zničila směrový sloupek," doplnil Hejtman.
Průjezd zatáčkou nezvládl v sobotu v poledne devatenáctiletý mladík za Kozlovicemi směrem na Grymov. Na namrzlém mostku dostal rovněž smyk. "Vyjel do příkopu, kde se přetočil přes střechu. Zranil se," informoval dále mluvčí policie.

Meteorologové dnes kvůli ledovce varují také před výpadky elektřiny, zásobování, a zdravotnických služeb. "Je tu nebezpečí lámání větví i celých stromů a stožárů elektrických vedení, trhání drátů elektrických vedení," podotýkají. 

Vánoční výstava v Malhoticích 2018
V Malhoticích odstartoval advent kouzelnou výstavou. Podívejte se