Absolvovali noční střelby z bitevních vrtulníků MI-24/35 na střelnici ve vojenském prostoru Libavá. Přitom pro většinu z nich byl tento výcvik premiérou.

„Nočních střeleb jsme se zúčastnili po mnohaleté přestávce,“ řekl velitel Tygří letky Ivan Pospíchal. Tento nejzkušenější pilot bitevních vrtulníků v armádě střílel naposledy v roce 1991.

Vojáci však střelby v noci dosud nemohli trénovat, protože střelnice nebyla dobudovaná. Jak upřesnil mluvčí bochořské vrtulníkové základny Milan Kouřil, zvláštností střelby v noci je zejména složitější orientace v terénu, nalezení a identifikace cílů v prostoru střelnice.

„Výhodou je potom stabilnější počasí a také výška zhruba sto padesát metrů, ze které se střílí. Proto jsou střelby v noci většinou přesnější než ve dne,“ vysvětlil.

Vojáci stříleli z kulometu a také neřízenými raketami. Střeleb se zúčastnili všichni piloti a palubní technici z Tygří letky.

„Je potřeba vidět skutečnost, že pro osmdesát létajících se jednalo o premiéru v nočních střelbách. Střelby z kulometu dopadly výtečně a u neřízených raket bylo dosaženo velmi dobrého hodnocení. Jsem spokojen s výsledky i s prací celé letky,“ zhodnotil velitel Pospíchal.

Vojáci by mohli s výcvikem ve střelbách pokračovat i v březnu a v červnu. Zda bude realizován, závisí prý ve velké míře na počasí.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika