Jak řekl mluvčí hranické radnice, město samo nemůže výjezd zrušit ani zakázat.

„Provoz je zde sice menší, než býval, ale stále jde o silnici první třídy, na které je nutné dodržovat nějaké předpisy a normy, a to hlavně kvůli bezpečnosti,“ sdělil Petr Bakovský.

Město proto upozornilo olomouckou pobočku Ředitelství silnic a dálnic s předpokladem, že nelegální napojení na silnici u motorestu Sparta bude odstraněno.

Ne všichni zastupitelé ale zastávají stejný názor.

Například Miroslav Raindl na předposlední schůzi ve volebním období zmínil, že by tuto aktivitu lidí spíše podpořil a výjezd zoficiálnil. Už proto, že z jednoho z největších sídlišť ve městě, na kterém parkují stovky vozidel, vede dosud pouze jedna cesta.

Zda bude výjezd kolem garáží u vodojemu nakonec znemožněn, se rozhodne v polovině listopadu.

„Tuto záležitost jsme konzultovali se zástupcem dopravního inspektorátu Policie České republiky Přerov. Shodli jsme se na tom, že nejvhodnější bude svolat jednání na místě samém. Výsledek jednání vám poté sdělím,“ přislíbila tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.

Pokud se dopravní experti na místě shodnou, že je napojení skutečně nebezpečné, budou na místo s největší pravděpodobností umístěny betonové útvary, podobně jako v Tovačovského ulici nebo v blízkosti sportoviště Kotelna na Struhlovsku.

Čtenáři už dříve v diskuzi na stránkách Deníku upozornili, že v takovém případě by mělo dojít i k zahrazení výjezdu z drahotušského letiště, který se běžně využívá nejen při společenských akcích a řidiči přitom riskují mnohem více.

Nejenže tudy auta mohou projíždět dvakrát rychleji, ale někteří se zde otáčejí přes dvojitou plnou čáru a všechny čtyři pruhy do protisměru.