Na konci loňského roku jsme informovali o tom, že silniční příkop bude nejpozději na konci května obnoven a na místě budou výjezdu, který je údajně nebezpečný, bránit betony.

To se však s největší pravděpodobností nestane. Přestože se vloni v listopadu dopravní odborníci přímo na místě shodli, že povolení sjezdu v tomto místě není s ohledem na bezpečnost provozu vhodné, řidiči mohou i po půl roce místem dále beztrestně projíždět.

„Momentálně žádnou čerstvou informaci od Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nemáme,“ komentoval mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský s tím, že silničáři dříve přislíbili obnovit silniční příkopu.

Přetahovaná kvůli zábranám

Podle někdejšího vyjádření tiskové mluvčí ŘSD Martiny Vápeníkové by právě město Hranice mělo být tím, kdo se postará o umístění fyzické zábrany. Mělo by se tím zabránit tomu, k čemu už na Hromůvce jednou došlo. Aby řidiči nemuseli denně při každé cestě najet o téměř dva kilometry víc, zavezli příkop a uzpůsobili jej k bezproblémovému vyjetí na asfaltovou komunikaci. Město ale zábranu umístit nechce.

„My bychom ji museli kupovat, kdežto ŘSD zábrany má a navíc jde o jejich komunikaci, takže by si ji měli ochránit sami,“ zdůvodnil Bakovský.

Na žádost Deníku o aktuální informace ze strany ŘSD nikdo nereagoval, a tak to vypadá, že řidiči budou moci v hojném počtu jezdit i nadále kolem garáží.

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku
close zoom_in