„Zapsaných voličů, kteří měli možnost přijít k volbám, bylo 213. Nakonec se jich dostavila téměř polovina, to znamená 106 voličů. Jeden hlas byl neplatný. Volební účast tak dosáhla v obci hodnoty 49,77 procent,“ informovala Naděžda Demlová, regionální zmocněnec Českého statistického úřadu pro Olomoucký kraj.

V obci se před volbami podařilo sestavit jen jednu kandidátku – Sdružení nezávislých kandidátů (SDK) – Za udržení Výklek. Voliči si vybírali ze šesti kandidátů pět členů. Nejvíce hlasů získal v obci místní dvaačtyřicetiletý podnikatel Radomír Kolomazník. Ten nasbíral 93 hlasů. Za ním byl nejmladší kandidát - třiadvacetiletý Stanislav Müller a na třetím místě skončil dosavadní starosta Výklek Roman Zapletal.

Pětici nového vedení obce dotvoří Roman Vícha a Radek Liška. „Počty odevzdaných hlasů byly u jednotlivých kandidátů poměrně těsné,“ doplnila Demlová. Do obecního zastupitelstva se neprobojovala devětadvacetiletá Markéta Zdařilová.

Ta je v současné době na mateřské dovolené. Voliči k volbám přicházeli už v ranních hodinách. „K volbám chodíme vždycky a máme jasno, takže nač to odkládat na později,“ svěřil se jeden manželský pár z Výklek.