Lidé se mohli rybářům dívat pod ruce a sledovat, jak stahují do sítí šupináče, hážou je do kádí, váží a nakládají do aut. Spíše než um rybářů ale přilákaly k rybníku návštěvníky stánky s občerstvením, kde mohli za sychravého dne ochutnat rybí speciality.

„Zatím jsme vylovili na dvě stě metráků ryb,“ pochvaloval si už v sobotu správce Hradeckého rybníka Jiří Zahradníček. Podle jeho slov poputuje velká část úlovku na zarybnění revíru Českého rybářského svazu, zbytek pak skončí na pultech a u odběratelů.

„Ve speciálních autech převezeme ryby do revírů, kde dorostou, aby se mohly stát lovnou rybou,“ vysvětloval. Mezi úlovky bylo možné kromě kaprů spatřit candáty, amury, tolstolobiky a štiky. Největší byl podle jeho slov kapr o váze osmi kilogramů.

V sítích rybářů letos skončilo více ryb než v loňském roce. „Sezona je vydařená. Je poznat, že bylo teplé počasí; to se podepsalo i na množství a váze ryb,“ poznamenal správce. Spokojení odcházeli z výlovu Hradeckého rybníka i návštěvníci.

„Jsem tady poprvé, ale je to tady moc pěkné. Koupil jsem si domů kapra, mám ho v tašce,“ svěřil se Václav Jemelka ze Lhoty u Lipníka nad Bečvou. „S vnoučaty se díváme, jak se loví ryby, a moc se nám tady líbí,“ pochvalovala si zase Zdena Konečná z Velké Bystřice.

„Syn si koupil los a vyhrál v tombole tříkilového kapra. My ostatní už jsme ale takové štěstí neměli,“ smála se zase Dana Bělešová z Velké Bystřice.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika