Zatímco na některých vodách se obejdou bez přítomnosti veřejnosti, vyhledávanou atrakcí se každoročně stává výlov Hradeckého rybníka v Tovačově. Ten se uskuteční o příštím víkendu 20.a 21. října.

„Doufám, že nás nic nepřekvapí a akce vyjde. Snažíme se tímto způsobem zasvětit veřejnost do rybářství a všeho, co s ním souvisí. Mrzelo by nás, kdyby bylo deštivé a chladné počasí, které by lidem znepříjemnilo tuto událost,“ uvedl Jiří Zahradníček z Rybářství v Tovačově, které každoročně pořádá vyhlášený výlov Hradeckého rybníka.

S jeho vypouštěním místní rybáři už začali. „Je to obrovská vodní plocha. Proto se s vypouštěním musí začít už nejméně měsíc před samotnými výlovy,“ informoval šéf tovačovských rybářů Zahradníček.

Ten očekává, že se po několikahodinovém výlovu Hradeckého rybníka objeví v sítích 500 až 600 metráků ryb. Ty budou určeny na prodej v tuzemsku i zahraničí a část z nich skončí i na vánočním trhu.

Výlov Hradeckého rybníka se rok od roku těší stále větší oblibě diváků. Ti mají možnost sledovat nejen rybáře v akci, ale také zde ochutnat rybí speciality v různých úpravách. Akce je doprovázena také spoustou prodejních stánků, v nichž lze zakoupit nejrůznější zboží.

Kvůli velkému zájmu diváků, kteří se na tuto akci sjíždějí z širokého okolí, se však stává dopravní situace ve městě v posledních letech neúnosnou. Proto vedení města letos zavedlo některá opatření.

„Lokalita v okolí rybníka bude motorizovaným návštěvníkům uzavřena a stejně tak ulice Kpt. Jaroše. Řidiči mohou parkovat své vozy na odstavných plochách, na místních komunikacích a vyhrazených parkovištích ve městě. Na dodržování dopravních předpisů bude po celou dobu trvání akce dohlížet dopravní a pořádková policie,“ informoval starosta Tovačova Leon Bouchal.

Na výlovy rybníků se připravuje také Český svaz rybářů v Přerově. Tamní rybáři už na tuto událost čistí vodní přítoky a odtoky, připravují čerpadla, podběráky a sítě. Ryby budou lovit za účelem zarybnění sportovních vod v regionu.

„Výlovy zahájíme v polovině října, kdy jako první přijde na řadu rybník Podolší v Oseku nad Bečvou. Pak bude následovat rybník v Želatovicích a začátkem listopadu v Předmostí. Letos máme o jeden rybník méně než loni, takže sezona výlovů se nám zkrátí. Přišli jsme totiž o vodní plochu v Horní Moštěnici. Ta byla navrácena obci,“ uvedl hospodář Českého svazu rybářů v Přerově Josef Svížela.

Rybáři z přerovského regionu označili letošní sezonu za úspěšnou. Nezaznamenali v letním období větší úhyny ryb a šupináči podle nich dosáhli očekávaných přírůstků.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika