„V železniční stanici Grygov jsme měli předem hlášeny práce na napájecí stanici, což se mělo obejít bez omezení provozu. V sobotu po sedmé hodině ráno však došlo k poruše na napájení záložních baterií stanice,“ informoval tiskový mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Pavel Halla.

Mezi olomouckým hlavním nádražím a stanicí v Grygově proto nemohly vlaky tahat běžné elektrické lokomotivy, které místem projíždějí rychlostí až 160 kilometrů za hodinu.

„Výluka byla plánována na dobu, kdy moc vlaků nejezdí. Vzhledem k mimořádnosti, která nastala,. jsme museli do oběhu nasadit několik lokomotiv s dieselovým pohonem,“ uvedl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Porucha zbrzdila řadu vlaků na železničním koridoru. Zpoždění, která mnohdy dosahovala téměř jedné hodiny, se týkala jak regionálních osobních vlaků, tak i dálkových mezistátních vlaků včetně rychlovlaků Pendolino. Situace se uklidnila kolem jedenácté hodiny, kdy vzniklá zpoždění nepřesahovala 30 minut. Po poledni se závadu podařilo odstranit.

„Výluka na napájecí stanici probíhala i v neděli. Tentokrát už bez problémů a dopadů na železniční provoz,“ uzavřel Halla.