Podle policistů má na svědomí agresivní útok o tři roky starší pachatel, který je nyní stíhán pro dva trestné činy - ublížení na zdraví s následkem smrti a výtržnictví.

Ten se ještě předtím, než ho soud poslal do vazby, obrátil na Přerovský deník. Chtěl vysvětlit, jak k události došlo.

„Byl to můj kamarád, kterého jsem vlastně udržoval při životě. Jsem totiž biotronik a léčitel. Mám schopnost odhalit každou nemoc. Pomáhám takto lidem. Pomáhal jsem i jemu (zesnulé oběti útoku, pozn. redakce). Propadl automatům, tak jsem mu půjčoval prachy. Chodil ke mně často. Té slivovice, vína a piva, co jsme vypili, by nešlo ani spočítat,“ popisuje vztah se zemřelým sedmašedesátiletý František Keňo, který pochází ze Slovácka.

O osudném dnu pak tvrdí, že jeho smrt na svědomí nemá. Ublížil si prý sám. „Šel jsem do hospody, abych si u něj vyzvedl peníze, které mi delší dobu dlužil. Tam mi ale vracel jen tisícovku. To jsem odmítl. Chtěl jsem celou částku. Říkal, že mi zbytek dá, až si vybere peníze z bankomatu. Vzal jsem si cyklistickou přilbu, sedl na kolo a jel za ním k bankomatu,“ tvrdí Keňo.

Poté k němu dlužník přistoupil a vracel mu patnáct stovek. „Začali jsme se hádat, sprostě jsme si nadávali. Chytl mě za ramena, a když jsem zvedal hlavu, trochu jsem ho asi bouchl cyklistickou přilbou. Pak do mě začal tlačit rukama, tak jsem ustoupil a Franta spadl na zem. Není se čemu divit, vždyť byl hubený jako lunt. Spadl obličejem rovnou na zem. Já jsem ho ale v žádném případě netloukl,“ tvrdí Keňo, který se po této události vypravil za přítelkyní do Bojkovic. Tam ho také zadrželi policisté.

„Za dva a půl dne mě přivezli v klepetech na policejní služebnu,“ řekl Keňo. Do křížku s policií se však nedostal poprvé. Ve stejné hospodě si totiž chtěl vyzvednout své peníze od jednoho ze svých dlužníků už letos v únoru. Na pomoc si vzal ale pistoli.

„Jeden známý mi dlužil prachy. Hodně jsem se opil, skočil jsem si domů pro flobertku. Ta je neškodná, má takové malinké náboje, které neublíží. Čekal jsem před hospodou. Z ní pak vyšli ven tři chlapi. Začal jsem si s tím známým nadávat, on mě praštil, až mi ulomil zub. Dvakrát jsem vystřelil do vzduchu. Všichni se na mě vrhli a pistol ještě jednou vystřelila a trefila jednoho z nich do jazyku,“ vyprávěl Keňo.

Byl prý tak opilý, že skončil na záchytce. „Chtěl jsem tam spáchat sebevraždu. Šlo by to lehce. Vylezl bych na mříže a skočil, nebo bych se oběsil, ale nakonec jsem si to rozmyslel,“ svěřil se Keňo, který prý za tento čin dostal dva roky podmínku.

Od té doby však prý nepije alkohol, našel si přítelkyni a jeho život dostal nové rozměry. „Vylezu i z tohoto případu, o to nemám strach. Říkali, že mi hrozí tři až osm let, ale já se toho nebojím. Nedostanu ani deset dní, protože nelžu. Kamaráda jsem nezmlátil,“ tvrdí Keňo.

Sovisející článek:

Agresor, který kvůli dvěma tisícům ubil muže, je ve vazbě. Policie hledá svědky