Nejprve si zájemci vyslechli přednášku zaměřenou na kompletní problematiku mozkových příhod, a poté využili bezplatné vyšetření krčních a mozkových tepen.

Přerovská nemocnice se do této kampaně zapojila poprvé. „Zájem veřejnosti nás překvapil, ale uspokojili jsme snad všechny zájemce o měření krevního tlaku a vyšetření tepen ultrazvukem, i když šlo samozřejmě o vyšetření orientační,“ uvedl přerovský neurolog Petr Sperling.

Ten také zahájil včerejší program pro veřejnost přednáškou o kompletní problematice cévních mozkových příhod.

„Přednáška pana doktora byla moc zajímavá. Říkal nám, že důležité je také dodržovat správný životní styl, a na ten já se snažím dbát. Maso jím velmi zřídka, jinak vmém jídelníčku převažuje zelenina a ovoce. Často jezdím také na kole nebo chodím se psem na procházky,“ svěřila se osmašedesátiletá Anežka Pospíchalová, která se zúčastnila včerejšího Dne otevřených dveří.

„Moji rodiče měli mrtvičku, proto se mám před tímto onemocněním na pozoru. Příležitost dovědět se něco bližšího jsem si rozhodně nechtěla nechat ujít,“ dodala další z přítomných Anna Machalíková.

Lidé o akce, které jsou zaměřeny na preventivní zdravotní prohlídky, mají čím dál větší zájem. Potvrzuje to i nedávný Evropský den melanomu.

„Počet lidí, kteří bezplatné vyšetření při této příležitosti využili, nás zaskočil. Pět dermatologů z přerovského regionu, kteří se do této kampaně zapojili, během dne vyšetřilo více než 200 lidí. Z toho kolem sto třiceti jsme jich vyšetřili u nás v nemocnici. Mám z toho ale velmi dobrý pocit. Jde vidět, že lidé jsou vůči svému zdraví čím dál zodpovědnější,“ doplnil primář kožního oddělení přerovské nemocnice Pavel Zíma.