Se studenty hovořili zejména o činnosti Evropského parlamentu, ale zabrousili i do jiných témat.

„Mezi žáky a studenty škol se dostávám poměrně často. Sám jsem projevil zájem seznámit se s touto školou, protože je to svým zaměřením neobvyklá škola, která má perspektivu,“ řekl europoslanec Remek, který je členem výboru pro průmysl, vědu a energetiku.

Podle svých slov je na školách dotazován zejména na práci europoslance. „Bohužel někdy zjišťuji, že informovanost o Evropské unii je menší, než bychom si mohli přát,“ dodal Remek. Studenti se však často zajímají i o jeho zkušenosti z kosmonautiky.

„Otázky se většinou soustřeďují na pocitové záležitosti,“ upřesnil Remek, který mimo jiné zavzpomínal, že v sedmdesátých letech prošel výcvikem na bochořské vrtulníkové základně, kde létal na strojích MIG-21.

Besedy se studenty přerovské vysoké školy se včera zúčastnila i europoslankyně Věra Flasarová. Ta je členkou dvou výborů – pro vzdělávání a kulturu a pro práva žen a rovné příležitosti.

„Speciálně na tuto školu jsem ráda zavítala, protože jsem ve výboru pro vzdělávání, kde často hovoříme o tom, jak se pracuje s vysokými školami, a to nejen se státními, ale i se soukromými,“ řekla Flasarová.