Akce zaujala především místní děti, které zde našly prostor pro různé hrátky. Krásně vyřezávaná kadibudka, klouzačka, houpačky, hlavolamy či pergola lákající k spočinutí, to vše ze dřeva – to byly některé z výrobků, které včera lákaly pozornost kolemjdoucích v dvoraně hranického zámku.

Nejvíce si užívaly děti, které se předháněly v tom, kdo se dřív sveze po klouzačce či kdo si vyzkouší hru v kuželky.

„Je to akce, kterou tady děláváme každý rok. Naši studenti zde vystavují své závěrečné maturitní práce, kromě toho výstava slouží i k propagaci naší školy,“ vysvětlil mistr odborného výcviku oboru nábytkářská a dřevařská výroba Josef Urban.

Jak dále upřesnil, na základě vystavených prací bývají studenti připouštěni k maturitě. „Snažíme se vždy, aby díla byla praktická a aby z nich byl nějaký užitek. Studenty to sice láká k tomu, aby dělali unifikované věci jako ty, které viděli třeba v Baumaxu, my ale po nich chceme, aby byli trochu originální,“ uvedl Josef Urban.

Podle jeho slov letos přípravu výstavy komplikovalo stěhování do nových dílen. „Jakmile studenti začali pracovat na svých dílech, začalo stěhování, takže jsme museli stěhovat i rozdělané výrobky,“ řekl Urban.

Jak ale podotkl, nové dílny budou pro školu přínosem. „Jejich slavnostní otevření připravujeme na pondělí. Naším plánem je pravidelně zvát místní základní školy, ať si děti vyzkoušejí práci se dřevem, možná, že pro ně založíme i řezbářský kroužek,“ dodal Josef Urban.