Do letošního Běhu naděje se v Hranicích zapojilo 49 účastníků. Organizátoři byli tímto číslem potěšeni, neboť vloni byla účast o sedmnáct lidí slabší.

Po rozpečetění pokladniček se startovným jim ale v pondělí dopoledne zamrzl úsměv na rtech. „I přesto, že byla letošní účast hojnější, vybrali jsme o tři stovky méně než vloni,“ konstatoval smutně starosta TJ Sokol Hranice Pavel Vývoda.

Při prvním ročníku Běhu naděje přispěli v Hranicích jeho účastníci na výzkum rakoviny částkou 2575 korun. V průměru tedy vhodil do pokladničky každý osmdesát korun. Tentokrát činilo dobrovolné startovné dohromady 2269 korun, tedy 46 korun na osobu.

„Nevím, jestli má vůbec smysl akci v příštím roce opakovat. Zřejmě už se k ní nepřipojíme,“ nemohl se ubránit zklamání Vývoda.

Přesto, že Běh naděje získal pětitisícový grant města Hranic, pořadatelům se z něj pravděpodobně nepodaří pokrýt veškeré náklady. „Když spočítám, kolik nás stály plakáty, občerstvení pro účastníky a další režijní výdaje, dostaneme se určitě do mínusu,“ potvrdil Vývoda.

Příspěvky od účastníků v podobě startovného se přitom do kasy Sokola vůbec nedostanou. Budou v plné výši využity na výzkum rakoviny. Běh naděje je totiž volným pokračováním proslulého Běhu Terryho Foxe. Ten se v Hranicích poprvé konal v roce 1996 a největší účast měl o tři roky později, kdy se jej zúčastnilo 308 lidí. „Vybrali jsme tehdy téměř pětadvacet tisíc korun,“ vzpomněl Vývoda.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Hraničané beželi pro naději, pomohli boji s rakovinou