Český pohár v triatlonu dorostu a žactva se letos v Hranicích konal poprvé. Jeho první část si závodníci odplavali v krytém bazénu, druhá se na kolech odehrála v ulicích a běžeckou trasu vytyčili pořadatelé v Sadu československých legií.

„Hned první letošní ročník jsme se rozhodli pojmout charitativně a celý výtěžek věnovat potřebným. Vybrali jsme celkem pět tisíc korun a stejnou částkou se k nám připojil i sponzor závodu. Celkem jsme tedy mohli darovat deset tisíc,“ potvrdil výši daru manažer pořádajícího Insport Line Triatlon Teamu z Lipníku nad Bečvou Libor Šromota.

Nejprve prý si pohrával s myšlenkou věnovat peníze celé nemocnici. „Pak mě ale napadlo, že bude rozumnější soustředit se jen na jedno oddělení a první mi přišlo na mysl to dětské,“ prozradil Šromota.

Primář Attila Rajna byl nečekaným finančním darem mile překvapen. „Nevím ještě úplně přesně, k čemu jej použijeme, ale určitě ke zvýšení komfortu pro naše malé pacienty,“ řekl.

Dětské oddělení hranické nemocnice se už delší dobu snaží o to, aby se děti na pokojích cítily co nejpříjemněji. „Nechceme, aby si tu připadaly jako ve sterilním prostředí. I malba na stěnách je tu veselá a barevná, stejně tak jako povlečení na postelích,“ zdůraznil Rajna.

Naposledy pořídilo oddělení svým malým pacientům tři nové DVD rekordéry a televizi a maminkám koupili na pokoje nové pohodlné válendy.

„V podobném duchu chceme naše prostory zvelebovat i nadále. Například hraček není nikdy dost,“ naznačil přece jen primář na závěr, jak bude část daru využita.