Letošní tuhá zima dává silnicím v Hranicích pořádně zabrat. Většina cest připomíná tankodrom. Mezi jednu z nejhorších patří ulice Zborovská, kde v úseku mezi gymnáziem a nemocnicí je jedna díra za druhou.

„Cesta směrem k nemocnici skutečně patří mezi nejvíce rozbité,“ poznamenal mluvčí radnice Petr Bakovský.

Silnice, které nepatří mezi hlavní tahy městem, má na starosti město a spravuje je společnost Ekoltes. Během zimy se ale řidiči na látání děr těšit nemohou. Pokud se nejedná o větší výmol, který by někoho ohrožoval, nechávají se opravy až na jaro.

„V současné době by stejně šly udělat jen provizorní opravy a na jaře by vše museli pracovníci předělat,“ uvedl Petr Bakovský.

Lepší situace je na hlavní průtazích městem, které spadají pod Správu silnic Olomouckého kraje. Z jejich strany se jedná o opačný přístup, kdy se snaží silnice opravovat průběžně.

„Výtluky na silnicích spravujeme neustále. Používáme speciální techniku, při které není důvod čekat na jaro,“ uvedl Antonín Gonda z hranické pobočky Správy silnic Olomouckého kraje.

Pokud jde o momentální stav, řidiči upřednostňují okamžité opravy.

„Nevím na co pořád čekat. Je jedno jestli oprava proběhne teď nebo někdy v březnu. Stejně po další zimě budou zase muset vše opravovat,“ řekl řidič Stanislav Ledvina. (zem)