Jedna z pořadatelek Darina Jarolimová byla mile překvapená, kolik výtvarných prací se letos sešlo.

„Celkem tu máme 305 prací z šestnácti škol. Sedm z nich jsou školky, zbytek školy z Hranic a širokého okolí. DO soutěže nám zaslaly výkresy například školy ze Skaličky, Horního Újezdu nebo Bystřice pod Hostýnem a další," pověděla učitelka.

Děti soutěžily ve čtyřech kategoriích. Mateřské školy, kategorie první a druhých tříd, dále třetích a čtvrtých a nejstarší kategorie tříd pátých a šestých.

Porota se skládala z ředitelky Domečku Blanky Šturalové, zástupce Včelího království Pavla Malovce, učitelky Petry Grajcárové, zástupkyně města z odboru životního prostředí Lenky Machačové, pořadatelky Dariny Jarolimové, hranického zpěváka a malíře Libora Beneše a nechyběla zde ani editorka Hranického týdne Liba Mátlová.

Každou kategorii posuzovali dva porotci a určitě neměli lehký úkol.

„ Pokud si ovšem nebudeme vědět rady, samozřejmě můžeme přizvat i další porotce, nicméně nejsilnější slovo má dvoučlenná porota dané kategorie," stanovil pravidla další organizátor Pavel Malovec.

Výsledky se děti dozvědí v pondělí 15. června ve dvoraně zámku, kdy se uskuteční slavnostní vyhodnocení této výtvarné soutěže.

Začátek je v 10 hodin, pět minut se výtvarníci mohou těšit na vystoupení Základní školy Olšovec, 10.15 přijde řada na vítěze a předání cen a poté zahájí Občanské sdružení Včelí království U Zeleného úlu svou prezentační akci, která potrvá až do 12 hodin.

„Vítězové soutěže obdrží diplomy, poháry a ceny. Každá škola dostane účastnický list za účast v 6. ročníku této soutěže. Díky spolupráci s panem Eduardem Kozákem dostane každá zúčastněná škola ovocný mošt," uzavřel Pavel Malovec.