V obřadní síni hranické radnice se sešli nejbližší příbuzní vyznamenaného muže, aby si vyslechli slavnostní řeč starosty města Miroslava Wildnera. Ten pak předal slovo lékaři Knoblochovi, který Kuthana na cenu nominoval a všem přítomným na slavnosti připomněl, jak významný to byl člověk.

Cenu města Hranic, která sestává z plakety, zápisu do pamětní knihy a finančního obnosu 10 tisíc korun, převzala dcera vyznamenaného, Olga Dietlová, která se při jejím přebírání neubránila dojetí.

„Naložte s tou cenou, jak sama uznáte za vhodné,“ vyzval ji starosta Wildner a žena darovaných deset tisíc korun věnovala internímu oddělení hranické nemocnice.

„Můj tatínek svou práci miloval a jistě by si to tak přál,“ zdůvodnila své rozhodnutí, když podávala zarámovaný šek stávajícímu primáři oddělení Zbyňku Jelínkovi.

Stanislav Kuthan si vyznamenání zasloužil za svou dlouholetou a úspěšnou činnost v oblasti medicíny. Mimo jiné byl jedním z prvních českých laparoskopistů.

„Já jsem sice vašeho otce osobně neznal, ale v nemocnici má dodnes výbornou pověst a také jeho bývalí pacienti na něj stále vděčně vzpomínají,“ řekl Jelínek, když si finanční část ceny od Olgy Dietlové přebíral.