Městský úřad přitom dopis na Ředitelství silnic a dálnic zaslal už v únoru.

„Výzva měla být podle našich informací projednána krajskou dopravní komisí, jenže odpověď jsme stále ještě neobdrželi. Bohužel tak stále platí, že výstavba Palačovské spojky není na pořadu dne," řekl tiskový mluvčí Městského úřadu Hranice Petr Bakovský.

Realizace silničního úseku, jehož cílem je odlehčit hlavně přetížené silnici I/35 vedoucím přes město Hranice a další obce nejen hranického regionu, se tak kvůli jiným prioritám zřejmě opět odsune.

Zmíněnou silnici přitom i přes dokončenou výstavbu dálničního úseku využívá stále vysoké číslo řidičů. Podle posledního měření v roce 2010 v daných částech projelo denně bezmála dvanáct tisíc vozidel.

V nejfrekvento­vanějším místě na konci Hranic směrem na Valašské Meziříčí se tehdy průměrný stav dostal na 11 837 dopravních prostředků za jeden den.

„Je ale pravda, že před otevřením dálnice byl provoz na silnici I/35 ještě vyšší. Například při předcházejícím měření se zjistilo 14 500 vozidel, pokles tedy činí dva a půl tisíce aut," dodal radniční mluvčí.

Pro obyvatele Hranicka nebo pacienty léčících se v teplických lázních však zřejmě bude snížený výskyt vozidel pouze pověstným „těšínským jablíčkem". Také na ně totiž negativní vlivy z přetížené dopravy dopadají.

SOUVISEJÍCÍ: Pusťte se už do Palačovské spojky, apelují opět Hranice na ŘSD