O své zkušenosti s touto zemí se podělí přednášející host Zlatuše Knollová.

„Tato část lehce navazuje na předchozí díl Kouzlo jihu Srí Lanky a zároveň završuje spontánním vývojem vzniklou trilogii, která je tvořena mými osobními postřehy, zážitky a zkušenostmi z různých oblastí velmi krásné a bohaté země, kterou Srí Lanka bezesporu je," prezentuje svůj projekt Zlatuše Knollová. Cestopisná beseda bude spojena s promítáním ilustračních materiálů a ochutnávkou pravého cejlonského čaje.

Podle popisu akce na návštěvníky čeká zprostředkovaná pouť z tancem „provoněného" města Kandy až na samý sever ostrova – k majáku v Point Pedro.

K vidění tak budou významná historická, kulturní a duchovní místa, velké hinduistické oslavy či tradiční rituály. Zkrátka nepřijdou ani fanoušci přírody či gastronomie, když budou moci ocenit mohutnost kmenů baobabu, respektive potěšit oko a podráždit chuťové pohárky pravými mořskými lahůdkami.

Srí Lanka je stát v jihovýchodní Asii, nacházející se v blízkosti poloostrova Přední Indie. Rozkládá se na ostrově Cejlon, což byl také do roku 1972 oficiální název státu. Žije zde přibližně dvacet miliónů obyvatel. V roce 2004 byla země postižena ničivou vlnou tsunami, při které přišlo o život více než třicet tisíc lidí.

Autor: David Král