Již podruhé zde proběhl Westernový den, na který zavítali jezdci z širokého okolí. Program přilákal do sportovního areálu desítky lidí.

Někteří odpoledne pojali jako sousedské setkání spojené se zajímavou podívanou. Na hřišti mezi sebou soutěžilo celkem čtrnáct jezdců se svými koňmi. Ti byli nejen z Hranicka, ale také například z Frýdku–Místku.

Mezi soutěžními disciplínami nechyběl například slalom nebo překážková dráha. Na vítěze každého kola čekala odměna v podobě stužek, pohárů a diplomů.

Svůj um při ovládání koně na kluzkém povrchu předvedlo i několik dětí. Všechny ostatní mohly na závěr využít příležitost svézt se na koních kolem hřiště. Jednotlivé soutěžní disciplíny byly proloženy soutěžemi pro děti i dospělé.

Při první soutěži bylo úkolem chytit malého králíka. Obtížnější se stala následující hra, při které se chytal „kohout sprinter“. Ten se jen tak chytit nenechal, nakonec se však svého nového majitele také dočkal.

„S průběhem Westernového odpoledne jsme byli spokojeni. Jen odpoledne se sem přišlo podívat 130 dospělých se svými dětmi,“ uvedl jeden z organizátorů Roman Jahn.

„Líbí se mi tady. Králíka ani kohouta jsem nechytil, ale chtěl bych se svézt na koni,“ prozradil šestiletý Lukáš Blažek z Hranic.

Westernový den zakončila na Kluzišti večerní zábava při reprodukované hudbě, kterou si nenechaly ujít asi čtyři desítky místních.