Pohodlně se k němu dostanou i cyklisté, vozíčkáři a maminky s kočárky. Přímo z centra města povede totiž k domu bezbariérová stezka. V relativně krátké době změnil pozemek třikrát majitele. Každý s ním měl jiné plány a zatím se žádný z nich neuskutečnil.

„Manželé Kočnarovi, kteří nám zpracovávali architektonický projekt, žertem tvrdí, že je to místo zakleté. My jsme totiž už třetí v pořadí, kdo se na ně s plánem pro využití této parcely obrátil,“ uvedla zástupkyně investora Markéta Čočková. „Věřím ale, že ten náš záměr se uskuteční,“ nešetřila optimismem.

V třípatrovém domě, který by měl v Komenského ulici vyrůst během příštího roku, budou soustředěny služby sportovního a relaxačního zaměření.

„Víme, že už je jich je ve městě dostatek a byl by asi nesmysl, kdyby měly přibýt další. Naší snahou je spíše přemístit stávající provozovatele těchto služeb pod jednu střechu,“ přiblížila záměr nynějšího majitele pozemku Čočková. Novinkou pro město zde bude snad jen badmintonový kurt a výhradně nekuřácká restaurace.

Ne náhodou chce investor polyfunkční dům služeb postavit poblíž cyklostezky. „Chceme být dostupní naprosto všem. Přes uličku, která vede z horního podloubí v centru, se k nám budou moci lidé pohodlně dostat i po bezbariérovém chodníku, který je součástí našeho projektu,“ uvedla Čočková.

Mimo jiné se investor zhostí také opravy přilehlé části městských hradeb a nevynechá přitom ani starobylou baštu. Pod hradbami vznikne podle architektonických plánů atrium. „Zřídíme tam venkovní posezení pro dospělé a zábavný koutek pro děti,“ upřesnila jeho charakter Čočková.

Samozřejmostí budou podle ní i parkovací místa u domu. „Bude jich kolem třiceti a využít je pak mohou nejen klienti jednotlivých provozoven, ale prakticky kdokoliv,“ podotkla zástupkyně investora. Stavební povolení už stavba získala. Letos se její investor pustí do inženýrských sítí a v příštím roce zjara by chtěl poprvé kopnout do země.