Podobným způsobem „uklízejí“ odtahové vozy různé části Hranic každý pátek. Zvláštní je, že někteří majitelé se pak ke svým plechovým miláčkům vůbec nehlásí.

Ze dvora Ekoltesu se tak pomalu a jistě stává vrakoviště. Sídliště Kapitána Jaroše bylo už pátou čištěnou lokalitou.

„Musím říct, že řidiči už jsou mnohem ukázněnější. Před pár týdny jsme s čištěním začali na třídě 1. máje a ze dvou parkovišť jsme tam museli tehdy odtáhnout celkem dvanáct automobilů. Dneska jsme nechávali odstranit už jen tři,“ řekl v pátek ředitel Ekoltesu Milan Vinkler.

Ve dvoře jeho společnosti stojí však kromě nich ještě další tři vozidla. „Dvě z nich už jsou tady několik týdnů. Pocházejí ještě z té úplně první odtažené várky, tedy někdy ze začátku června,“ uvedl Vinkler.

Ekoltes je povinen nechat je u sebe celý rok. Pokud si tedy pro ně majitelé do příštího června nepřijdou, nechá je městská společnost sešrotovat. Evidenci odtažených vozů, včetně fotodokumentace, vede městská policie. Majitele však neobesílá. Sami musejí vypátrat, kam jejich vozidlo z parkoviště zmizelo.

„Seznam vozů je k dispozici na naší služebně i na obvodním oddělení státní policie. Pár řidičů už se u nás po svém automobilu shánělo, ale většina je těch, co moc dobře vědí, kde ho hledat,“ konstatoval šéf hranických strážníků Miroslav Mann.

Narážel na skutečnost, že před každým plánovaným blokovým čištěním stojí v dotčené lokalitě po celých sedm dní přenosná dopravní značka, která na tuto skutečnost upozorňuje.

„Může se stát, že někdo odjede na dovolenou zrovna v době, kdy čistíme jeho sídliště. Pokud ale prokáže, že opravdu neměl možnost své vozidlo zavčas odvézt, nechceme po něm ani korunu,“ zdůraznil Vinkler.

Ostatní hříšníky stojí vyzvednutí odtaženého vozidla osmnáct set korun.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

VIDEO: Řidiči se nepoučili, stihl je za to trest

Auta bránila čištění Hranic. Odtáhli je

Ekoltes se obává neukázněných řidičů