Neznámý zloděj vyvrtal čtyři otvory do plastového, dvoukřídlého okna garáže a vložením nezjištěného předmětu otevřel jeho zavírací mechanismus.

Vnikl dovnitř a tam našel dětské jízdní kolo, motorovou pilu, dvě motokrosové helmy, dva snowboardy a boty, hokejovou tašku s kompletní hokejovou výstrojí, kávovar, boty a lyže, tašku na motokros plnou věcí, bundu na motocykl, dvě autorádia s odnímatelnými panely a kufřík s příklepovou vrtačkou.

„Devětatřiceti­letému majiteli vznikla škoda odcizením 147400 korun a poškozením dalších devět tisíc,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle ní se pak zloděj stejným způsobem dostal přes okno do uzamčené přístavby rodinného domku a vnikl dovnitř. „Odnesl si okružní pilu, rozbrušovačku, dvě vrtačky, ponorné čerpadlo, rybářský batoh s částí výbavy, sadu nerez vrtáků a vykružovacích diamantových kotoučů do zdi, ruční vzduchovou pistoli a nastřelovací pistoli na skoby,“ vyjmenovala lup Zajícová.

Šestatřicetiletému majiteli zmizelých věcí vznikla škoda za 16800 korun, navýšená o poškození za 3500 korun. Policie případ šetří pro přečin krádeže a poškození cizí věci.