Projekt se ve městě letos uskutečnil vůbec poprvé.

„Tento program byl zaměřený právě na středoškolské studenty vyšších ročníků. Ti byli během dopoledne informováni například o tom, jaké jsou pracovní možnosti a příležitosti brigád v zemích Evropské unie, dozvěděli se něco o studijním programu Erasmus a o možnostech au-pair. Stejně tak lektoři se zkušenostmi ze zahraničí studenty varovali před nástrahami, které je mohou v cizině potkat," uvedla příklady diskuze v Zámeckém klubu Marie Jemelková, ředitelka Městské knihovny Hranice.

Tato organizace společně s Turistickým informačním centrem Hranice i za podpory dalších subjektů projekt spolupořádala.

Vysoký zájem přibližně stovky studentů z Gymnázia Hranice a také ze Střední soukromé odborné školy Hranice některé organizátory překvapil.

„Zjistil jsem třeba nějaké drobnosti, které jsou vhodné k doplnění životopisu. Erasmus a studování v zahraničí jsem dříve považoval jen za takové obecné pojmy, po dnešku se mi ty znalosti prohloubily. Chtěl bych studovat na architekta, a pokud by byl v tomto směru možný nějaký pobyt třeba v Německu, určitě bych to chtěl zkusit," prozradil student hranického gymnázia Vladimír Kysela.