Ze stopadesátitisícového příspěvku, který městu věnovalo kasino v Paskově, hodlá radnice vložit sto tisíc korun do nákupu dvou kontrolních světelných panelů. Řidičům budou hlásit rychlost v příměstské části Slavíč.

„Je tam velmi frekventovaný provoz,“ zdůvodnil rozhodnutí rady města Hranic jeho starosta Miroslav Wildner. Ve Slavíči jsou ještě další dopravně-bezpečnostní prvky. Patří k nim například fosforeskující podklad pod hraničními cedulemi na začátku a na konci obce.

Zbylých padesát tisíc korun z daru od kasina vyžije město na zvýraznění přechodů pro chodce před budovou gymnázia a před obchodním centrem Billa. „Jejich podkres bude červený, stejně jako je tomu před základní školou na třídě 1. máje nebo na Nové ulici,“ vysvětlil starosta.

Další finanční dar pro město činí v přepočtu bezmála tři sta tisíc korun. Díky němu se mohou lidé z obce Velká těšit na nové dětské hřiště vedle sokolovny. Hrát si na něm bude možné už od letošního června. „Už jim to slibujeme hodně dlouho a nikdy na to v rozpočtu nezbyly peníze,“ řekl k tomu Wildner.

Původ darovaných peněz, ze kterého teď bude hřiště ve Velké pořízeno, však neprozradil.