První výšlap na kolech se bude konat za měsíc v sobotu 25. dubna.

„Tato akce se koná každý rok. Letos ji spojíme se soutěží Do práce na kole. Dohromady se uskuteční tři organizované vyjížďky," uvedla ředitelka Hranické rozvojové agentury Michaela Škrobánková.

Cyklisté, koloběžkáři či bruslaři vyrazí v 10 hodin od atletického stadionu Sportovního klubu Hranice a společně se vydají do Oseka nad Bečvou na Jadran.

Akce je spojená se 160 kilometrů dlouhou Cyklostezkou Bečva. Každý účastník obdrží malý upomínkový dárek.

Ti, kteří kola ani koloběžky nemají, si ho mohou vypůjčit. Tuto možnost nabízí Hranická rozvojová agentura (HRA) a kola si lidé mohou pronajmout v prostorách Turistického informačního centra (TIC) Hranice, které sídlí v zámku.

„Začali jsme půjčovat kola a koloběžky v červnu roku 2013. Tehdy bylo půjčeno pouze sedm kol, minulý rok už to bylo pětaosmdesát. To je poměrně hodně," uvedla referentka TIC Lenka Dočkálková.

V nabídce patnáct kol i koloběžek

Nyní má TIC v nabídce 15 kol. Z toho deset trekových a pět horských. K dispozici je i jedno dětské.

„Koloběžek máme patnáct dvou typů. Ze začátku měly koloběžky větší úspěch, teď je to nastejno," pokračovala Lenka Dočkálková.

Nejčastěji využívají nabídku výpůjčky turisté, lázeňští hosté nebo rodiny s dětmi.

„Půjčování začalo už i v letošním roce. Dokonce jsou i rezervace na kola. Tím, že tu máme Cyklostezku Bečva, tak je to pěkné vyžití," zakončila referentka TIC Lenka Dočkálková, která každý rok vyzkouší jako správný nadšenec funkčnost koloběžek i kol.