„Dobrá zpráva pro občany, poplatek za svoz komunálního odpadu zůstává ve stejné výši,“ shrnul starosta města Hranice Jiří Kudláček výsledek hlasování zastupitelstva.

Občané Hranic tak budou i nadále platit 600 korun, a to i přesto, že skutečné náklady na osobu by měly dosáhnout výše 684 korun. Zbylých 84 korun totiž pokryje město.

„V této chvíli doplácí město na sběr směsného komunálního odpadu téměř pět milionů korun. Touto částkou dotuje všechny své občany,“ uvedl starosta města Hranice Jiří Kudláček.

Beze změny od roku 2013

Výše poplatku zůstává na stejné úrovni již od roku 2013.

„Projednávali jsme tuto záležitost také se starosty okolních měst Přerov, Lipník nad Bečvou i Kojetín a ani tam k navýšení poplatků nedochází,“ prozradil starosta.

Na jednání zastupitelstva padl také návrh, že by od poplatků mohly být osvobozeny děti do jednoho roku.

„Je to velká finanční zátěž pro rodiče, kterým se dítě zrovna narodí. Jedná se přibližně o sto tisíc korun, protože dětí se v Hranicích ročně rodí zhruba 170,“ uvedl člen zastupitelstva Jindřich Těšík.

Jeho návrh však nezískal při hlasování dostatečnou podporu.

„Nicméně to neznamená, že bychom se touto myšlenkou nemohli po nějaké finanční prověrce a předložení komplexního návrhu v budoucnu ještě zabývat,“ ujistil Jiří Kudláček. 

autor: David Král