„Tři z mých pěti dětí trpí alergií na lepek. Před časem jsme se synem, který drží kombinovanou dietu, navštěvovali kluby celiaků, dopisovali jsme si s lidmi, kteří měli podobné problémy. Zjistila jsem, že lidé neumí péct bezlepkově a jsou nešťastní, když si nemohou vzít klasický rohlík, chleba nebo buchty," vysvětluje Hana Šimková. Kvůli vzniklým skutečnostem později začala vařit a péct bezlepkově nejen pro svou rodinu, ale i pro další zájemce. I když začátky nebyly zrovna snadné.

„Musela jsem zkoušet a zkoušet, nic jiného mi nezbývalo. Kolikrát jsem něco upekla, ale děti to nesnědly. Byla jsem z toho nešťastná. Až časem jsem přišla na to, jak jídlo upravit, aby bylo poživatelné a dobře drželo tvar," vzpomíná.

Trampoty, které mohou být s bezlepkovým vařením spojené, popisuje i ve svých knihách. Hned první z nich před dvěma lety získala u čtenářů obrovský ohlas, během dvou měsíců se rozprodalo všech 1500 kusů a dělal se dotisk. „Lidé psali, že se jim podle knížky dobře vaří a peče, později jsem tedy napsala knížku další," říká.

Hana Šimková má v kuchyni speciální koutek pro „bezlepkáře" i pro zdravé členy rodiny.

„Nemám vůbec nic kontaminovaného. Peču naprosto čistě, mám dvoje nádobí, v jednom vařím pro zdravé a v tom druhém pro ty bezlepkové," doplňuje.

Nejen vaření a pečení, ale i psaní kuchařek ji velice těší. „Nedá se říct, co mě baví více. Přestože jsem dyslektik, psaní mě hodně baví. Starší syn mi opraví drobné nedostatky, mladší zase fotí všechny upečené věci, jsme takový sehraný tým," směje se obyvatelka Milenova.

Vymyslet nový recept na bezlepkové vaření jí nedělá žádný problém. Stačí se prý podívat na obrázek jakéhokoliv jídla a nápad je na světě. „Hodně peču trdelník, protože naše děti ho milují. V bezlepce se trdelník dá udělat také a je k nerozeznání od výroby z běžného těsta," tvrdí. S nahrazením alergenů zhotoví i další cukroví, zákusky, štrúdly nebo klasický frgál.

„Syn miluje sladké. Třeba při frgálu jsem místo tvarohu rozmixovala rýži, dala do ní pudinkový prášek, zamíchala a pak to doplnila vanilkou a rozinkami. Syn netušil, že jí vlastně rýži," podotýká Hana Šimková.

Období před Vánocemi pro bylo hlavně vloni dost hektické. Bezlepkové cukroví totiž pekla hned pro tři svatby. „Napekla jsem asi šedesát kilo cukroví, celkem asi pro 170 lidí.

Bezlepkové pečení sice není způsob, jak přes Vánoce nepřibrat na váze. Ale když už mlsáte, tak mlsáte zdravě," zakončuje.