Přitom zdejší radnice sází na rozvoj turistického ruchu. Nejen spokojenost s pamětihodnostmi a krásou okolí, ale také se službami, které město nabízí, patří k tomu, co si návštěvníci Hranic mohou odvézt. Ne vždy tomu tak je. „Byli jsme se po cestě z lázní podívat v Hranicích. Když ale manželka potřebovala jít na záchod, nevěděli jsme, kde ho hledat,“ svěřil se Deníku se svými zkušenostmi dvaašedesátiletý Pavel Zdráhal z Orlové.

Podle jeho slov v mnoha městech zavedou lidi k veřejným toaletám směrové cedule. Ty sice v Hranicích jsou, ale o veřejných záchodcích na nich není ani zmínka. A jaké mají povědomí místní lidé? „Veřejné toalety bych hledala pouze na zámku. Jinak nevím, kde jsou ostatní. Když by byl zámek zavřený, tak bych šla asi do nějaké hospody,“ řekla pětačtyřicetiletá Jarmila Pajdlová.

„Veřejné toalety v Hranicích jsou na zámku. Jejich provoz je ale omezen pracovní dobou městského úřadu. Asi sedm mobilních toalet je rozmístěno různě po městě, například jsou u úřadu práce, u hřbitova, na parkovišti ulice Komenského a na Šromotově náměstí,“ popsal situaci ve městě tiskový mluvčí zdejší radnice Petr Bakovský.

Problém je například i v tom, že toalety na zámku jsou o víkendech zavřené a mobilní záchody příliš vábné zázemí neskýtají. „Nevlezla bych do takové budky ani za nic,“ komentovala svůj postoj k mobilním toaletám Dagmar Kočí z Hranic. Podle Bakovského si je město vědomo, že počet veřejných toalet není dostatečný. „Vedení města bude určitě hledat nějaké možnosti, jak situaci vyřešit,“ dodal mluvčí.