„Předávat takové vědomosti nás to baví, vůbec to není na obtíž," řekla k seznamování o něco mladších školáků s předměty a s pomůckami zdravotníků studentka Marie Petrášová.

„Někteří z nich se i různě vyptávají, ukazují svůj zájem. My si tím zároveň zopakujeme a procvičíme to, co bychom už měly umět," doplnila studentka za celý dívčí kolektiv.

Střední zdravotnická škola v Hranicích tím starším ročníkům devítiletek umožňuje nejen získání teoretických základních vědomostí z prostředí zdravotnictví, ale i možnost vyzkoušet si poskytnutí první pomoci v praxi.

„Děti si ověří, zda umí dát první pomoc, a samozřejmě se přitom i trochu pobaví. Musím říct, že mnozí ředitelé na naši nabídku reagují i zájmem o proškolení samotných učitelů. I oni by totiž v rámci bezpečnosti a ochrany zdraví měli mít o tomto nějaké znalosti. Naši studenti si tím naopak potvrdí, že učivo si dokážou osvojit a předat dále svým mladším kamarádům," řekla ředitelka zdravotnické školy Hana Čamborová.

Školáci, kteří se netradičního učení zúčastnili ve středu, uznali, že rozhodně nešlo o ztrátu času.

„Učili jsme se resuscitaci, dýchání z úst do úst, jak přesně pracovat se zraněným při otevřené ráně a podobné věci. Snad bych už věděl, jak postupovat, kdybych byl v takové situaci naostro. Určitě bych se alespoň snažil pomoct," prozradil za deváťáky například Petr Pospěch.