Ta se mu nedávno rozrostla o sýrárnu a nyní dováží regionální produkty po celém Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji. Mimo jiné i do Hranic, Přerova a Olomouce. Dva produkty z této farmy dokonce vyhrály v soutěži Olomouckého kraje značku Regionální potravina v kategorii mléčných výrobků.Farmář Antonín Horník chodí na každodenní obchůzky po statku i se svou tříletou vnučkou Sofií.

„Ačkoliv jsem vyrůstal v zemědělské rodině a chovali jsme krávu, kozy, králíky a slepice, jsem vyučený zedník. Měl jsem hodně zaměstnání a od roku 1992 jsme s ženou začali podnikat, vybudovali jsme naši farmu, kterou jsem pojmenoval po své ženě," začal vyprávět Antonín Horník.

„Po první světové válce statek koupila matka a otec mé maminky. Když jsme ho pak převzali a začali s chovem, neměli jsme občas ani na rohlíky nebo dětem papuče do školy. Opravdu jsme začínali od píky. Začátky byly hrozné," pokračuje muž, který dnes vlastní kolem stovky dojnic a asi 130 telat, býků a jalovic.

Z jedné krávy na sto kusů

Přitom začínal zprvu s jednou tak zvanou zahubenkovou krávou.

„Tehdejší režim nám nedovolil chovat více krav. Tak se říkalo, že za nahubenku nechali jednu krávu, jinak vzali všechno. Polnosti, krávy, všechno. Proto se těmto kusům říkalo zahubenku," vzpomínal s úsměvem.

„V restituci jsme dostali další krávu a k nim jsme přikoupili ještě jednu. No a s těmi jsme začínali. Za třiadvacet let jsme byli schopni navýšit z vlastní produkce stádo na sto kusů," popisoval.Farmář Antonín Horník chodí na každodenní obchůzky po statku i se svou tříletou vnučkou Sofií.

Produkují i tvaroh a zákysy

V současné době vyprodukuje farma asi dva a půl tisíce litrů mléka denně. Z toho se pak dále zpracuje zhruba jedna třetina.

„Začalo to tím, že manželka si dělala domácí tvaroh, tak jsme si v roce 2010 otevřeli sýrárnu a postupně jsme začali dělat čím dál víc výrobků. Teď už plynule vyrábíme a máme automat na mléko, produkujeme tvaroh, zákysy a asi patnáct druhů sýrů," uvedl pyšně farmář. To ale není jeho jediný úspěch. Jeho dojnice se totiž dlouhodobě drží na špici co se týká dojivosti. To znamená, že jedna kráva dokáže vyprodukovat denně až 40 litrů kvalitního mléka.

Dalo by se říci, že jde především o rodinnou farmu. „Nejstarší dcera nám pomáhá s účetnictvím, syn pracuje na farmě od začátku a nejmladší dcera má na starost sýrárnu o kterou se od loňského roku stará sama se zeťem," popisoval Antonín Horník, který prorokuje, že budoucí farmářka bude především jeho tříletá vnučka Sofie, která je mezi zvířaty jako doma. Přál by si, aby vše, co vybudoval, zůstalo i nadále v rodině.

Když něco pokazíte, můžete za to vinit jen sebe

Farma nyní čítá dohromady devět zaměstnanců, mezi které se ale Antonín Horník s manželkou nepočítá, ačkoliv pracují stejně jako zaměstnanci.

Nejvíc na této práci oceňuje fakt, že je sám svým pánem.

„Jaké si to uděláte, takové to máte. Když něco pokazíte, můžete za to vinit jen sebe, a když se něco podaří, tak se naopak můžete pochválit, protože jsou to jen a jen vaše výsledky. Ale bez obětavosti, odbornosti a velkého zapálení manželky a pracovního nasazení pro živý dobytek bychom těchto výsledků nikdy nedosáhli," zakončil zemědělec Antonín Horník, který již třiadvacet let neměl dovolenou, ale svou prací žije.