Akce každoročně přitáhne pozornost především domácích kutilů a řemeslníků, kteří se chtějí seznámit s novými technologiemi a novinkami ve stavebnictví.

„Letos máme v podtitulu „veletrh pro celou rodinu“ a každý si na výstavě najde to, co potřebuje. Od nových stavebních materiálů přes zařízení interiérů domů až po zahradu a nabídku obnovitelných zdrojů energie. Celkem je k vidění na 120 různých expozic, a to ve vnitřních prostorách výstaviště i venku, “ uvedla manažerka výstavy Eva Fuglíčková.

Právě prohlídku venkovních expozic ale lidé museli v pátek 19. června zčásti oželet kvůli nepřízni počasí.

Výstavu letos obohatí prezentační panely zajímavých staveb, které byly přihlášeny do veřejné neanonymní soutěže Stavba roku 2008 Olomouckého kraje.

„Vystaveno zde bude všech čtyřicet přihlášených staveb, realizovaných v letech 2007 až 2008,“ upřesnila Fuglíčková.

Svůj stánek na veletrhu má i město Přerov, které představí nejrůznější projekty a investiční záměry, jako například rekonstrukci autobusového nádraží a nebo stavbu Tyršova mostu.

Akce, která byla v minulosti vždy na zimním stadionu v Přerově, je letos obohacena také o pestrý doprovodný program. Lidem bude k prohlídce exponátů vyhrávat například kapela Věrovanka, zhlédnout můžou ale také barmanskou show a nebo módní přehlídku. Expozice potrvá do neděle.