Zamračené tak zůstalo jen počasí, které ale na zábavnou atmosféru nemělo žádný vliv.

Právě do Malhotic se tak na jeden den sjely davy lidí z nejbližšího okolí, které Mikroregion Záhoran začleňuje. Tedy z Býškovic, Opatovic, Rouského, Rakova, Paršovic, Provodovic, Všechovic a z Horního Újezdu.

Odpoledne bylo nejen díky barevným trikotům soutěžících velice pestré. Vedle nejrůznějších soutěží na návštěvníky i početné týmy čekala řada tanečních, sportovních či zábavných vystoupení, které obstaraly spolky jednotlivých obcí. Nechybělo ani slavnostní zakončení, včetně udělení speciálních medailí. Program pak zakončil ohňostroj. S trochou nadsázky si sobotní akce s opravdovou olympiádou v ničem nezadala.

„Soutěže se mi moc líbily. Dlouhým brčkem jsme pili ze skleničky, házeli jsme taky vajíčky nebo balonem do koše. Nejvíce mě bavilo pití z brčka, ale líbilo se mi všechno. I ta cena, kterou jsem dostal," řekl šestiletý Vítek Seidl z Horního Újezdu, vůbec nejmladší soutěžící.

S průběhem byl spokojený i starosta Malhotic a jeden z organizátorů akce Josef Voldán.

„Přes malé nedostatky na začátku si myslím, že jsme všechno zvládli na jedničku. Nakonec se umoudřilo i to počasí. Je dobře, že se vše odehrálo v takovém domácím prostředí. Nejen já, ale i všichni v zastupitelstvu jsme rádi, že jsme mohli tento jubilejní desátý ročník uspořádat. Je tady ale asi šest stovek lidí, takže z organizačního hlediska je to samozřejmě i velká starost," řekl malhotický starosta.

Jednotlivá družstva si rozhodně nehrála jen na vlastním písečku. Za vše nakonec mluví radost Rakova a Paršovic, tedy obcí, které si možná podle dobře vykalkulovaných propočtů společně došly pro páté a šesté místo. Umístění si rozdělili také zástupci Provodovic a Horního Újezdu.

„S ostatními se známe jak za školy, tak i z různých aktivit. Takže v tomhle směru je to úplně v pohodě. Až na to počasí to bylo perfektní," hodnotil projekt Pavel Stáhala ze Všechovic.

O tom, kde se budou konat příští, už jedenácté hry zmíněného dobrovolného svazku obcí, zatím rozhodnuto není. „Myslím si, že to budou Provodovice, ale je to jen můj odhad," tipl si starosta Voldán.

1. místo Opatovice
2. místo Malhotice
3. místo Býškovice
4. místo Rouské
5.– 6. místo Paršovice
5.– 6. místo Rakov
7. místo Všechovice
8.– 9. místo Horní Újezd
8.– 9. místo Provodovice