Lidé se můžou těšit na pestré ukázky folklorních souborů, které začínají ve 14 hodin. Po slavnostním zahájení diváci zhlédnou tradiční tance souborů Kosíř z Kostelce na Hané a Troják z Valašské Bystřice.

„Ve druhé části programu následují taneční a zvykoslovná pásma. V nich letos zazáří Rozmarýnek z Hranic, který předvede ukázku slovenského folkloru, dále soubor Kosíř s tanci a zvyky na Hané a Troják, jenž představí valašskou tradici," přiblížila Drahomíra Řeháková ze Střediska volného času v Lipníku nad Bečvou.

Domácími reprezentanty jsou pak cimbálové muziky ZUŠ A. Dvořáka v Lipníku nad Bečvou Kosének a Klíčenka. Chybět nebude ani soubor Maleníček, který si letos připomíná třicet let své existence.

Program doplní také aktivity pro děti, připravené v rámci Dne dětí. Těšit se můžou na ukázky agility, skákací hrad, tetování třpytkami, stánky s cukrovou vatou, balónky a cukrovinkami. Pro dospělé jsou zajištěny stánky s občerstvením. V případě nepříznivého počasí vystoupí soubory v sále kina Svět. (pu)