„Zájem je skutečně obrovský. Nejvíce přihlášených máme asi na cvičení bosu, velký zájem je ale i o plavání v bazénu," potvrdila členka vedení Klubu seniorů Zdenka Vymětalíková.

Se znatelným náporem se senioři budou muset vyrovnat i při hodinách cvičení jógy. Například na pondělní ráno se na tyto kurzy přihlásilo hned dvacet lidí. Přitom místnost, ve které bude kroužek probíhat, rozhodně nepatří k těm nejprostornějším.

„Když tady cvičí deset nebo patnáct lidí, je to jednodušší. Budeme se muset prostě nějak přizpůsobit," uvedla vedoucí Klubu seniorů Dagmar Strnadová s tím, že právě patnáct cvičících osob je v místnosti maximum.

Klub seniorů získal čísla s počty zájemců o jednotlivé sportovní, jazykové či počítačové kurzy na základě přihlášených uchazečů, kteří na začátku tohoto či minulého týdne svůj zájem potvrdili.

Klub seniorů v Hranicích přijímal další zájemce o kroužky

„Těch stálých členů, kteří tady chodí pravidelně, je většina. Pořád nám ale přibývají i ti noví a vybírají si z našich kroužků. Někdy se ale lidé nechají odradit třeba tím, že je málo volného místa," řekla vedoucí Dagmar Strnadová.

Zájem o aktivní vyžití ve vyšším věku v Hranicích je určitě znát. Přesto se podle vedení organizace nedá mluvit o vzrůstající tendenci. „Je to pořád stejné. Letos tady máme asi čtyřicet nových členů, celkově jich je přes pět set. Na tu současnou kapacitu je to dost vysoké číslo," sdělila Dagmar Strnadová.

Aktivity Klubu seniorů se ale nesoustředí jen v budově na ulici Na Náspech, ve fitcentru nebo v hranické Plovárně. Například už tento pátek odjíždí skupina skoro padesáti členů na poznávací zájezd do jižní Francie. „O prázdninách jsme byli na Malé Fatře nebo na rekondičním pobytu na Vysočině," doplnila vedoucí organizace. Po návratu z Francie se počítá také s výlety po zajímavých místech v tuzemsku. Obvyklý provoz Klubu seniorů pak startuje se začátkem října. (pm)