Příval migrantů z oblasti předního východu a Afriky je v tuto chvíli předmětem celoevropské diskuze číslo jedna. Už dlouho žádný problém takovým způsobem názorově nerozděloval společnost, jako právě uprchlická krize a možná islamizace našeho kontinentu. Jak tuto nastalou situaci řešit? Můžou vedle sebe koexistovat dvě největší světová náboženství? Má se Evropa bát nově příchozích? Má se bát Česká republika? Tak přesně na tyto otázky se pokusí odpovědět přednášející Lukáš Lhotaň, který má bohaté zkušenosti s muslimy a islámským náboženstvím.

Lukáš Lhotaň je bývalý muslim, brněnskou muslimskou obec opustil před čtyřmi lety. Působil jako redaktor židovského webu Shekel.cz, či jako analytik Da Vinci Prague Institute. Od roku 1998 do roku 2010 byl spolupracovníkem předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho. O islámu vydal několik knih, nejnovější s názvem Eurabia v minulém roce.

„Je islamizace a s ní spojený vznik Eurabie mýtem nebo realitou, již právě prožíváme? Tuto otázku si pokládám od chvíle, kdy jsem si při poznávání islámu a muslimské komunity uvědomil, jak moc je islámská civilizace odlišná od křesťanské," těmito slovy uvádí sám autor svou poslední publikaci.

Besedu pořádá Klub zdraví Hranice. Vstup na akci je zdarma. 

Autor: David Král