Nejvíce peněz město Hranice investuje do oprav na ZŠ a MŠ Šromotovo. „Jedná se o nejvýznamnější akci, která se o prázdninách uskuteční ve školských zařízeních města,“ sdělil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Rekonstrukce sociálních zařízení na základní škole Šromotovo bude stát více než dva miliony korun.

„Na druhém stupni plánujeme opravu celkem sedmi záchodů, která bude zahrnovat i výměnu podlah, obkladů, rozvodů vody a oken,“ uvedl ředitel ZŠ a MŠ Šromotovo Radomír Habermann. Část rozsáhlých oprav ze svého rozpočtu ale uhradí i samotná škola, protože vybavení toalet doplní o zrcadla a dávkovače mýdla.

Struhlovsko se chystá položit umělý pažit

Výstavba nového hřiště s umělým povrchem, které nahradí to stávající travnaté, se o prázdninách uskuteční ve sportovním areálu školy Struhlovsko. Vedení školy dále chystá poslední etapu rekonstrukce sociálních zařízení a drobné opravy, jako je malování kuchyně a jídelny.

„Peníze na nové hřiště poputují z rozpočtu města, ostatní opravy už ale bude hradit škola. Za rekonstrukci toalet zaplatíme asi sedm set tisíc korun,“ objasnil ředitel ZŠ a MŠ Struhlovsko Radomír Macháň.

Prázdninové opravy neminou ani základní školu 1. máje.

„V kabinetech učitelů budeme vyměňovat osvětlení. Na prvním stupni pak připravujeme rekonstrukci toalet. Veškeré opravy ze svého rozpočtu zaplatí škola,“ řekl zástupce ředitele ZŠ 1. máje Ivan Straka.

Chystané stavební práce a jiné drobné úpravy na hranických základních školách by se podle slov ředitelů měly uskutečnit o prázdninách a žádným způsobem by neměly ovlivnit začátek výuky v září.

IVETA PODEŠVOVÁ