Do závodů se letos přihlásil rekordní počet závodníků. „Zúčastnili se žáci ze ZŠ 1. máje a ZŠ Šromotovo, ze středních škol závodili studenti Gymnázia Hranice, Střední průmyslové školy, Střední zdravotnické školy a Střední odborné školy,“ informovala ředitelka DDM Hranice Blanka Šturalová.

Štafetu na 1000 metrů plavalo vždy dvacet závodníků z jedné školy. „Pravidla byla taková pro základní školy, že museli plavat čtyři žáci z 1. stupně bez ohledu na pohlaví a z 2. stupně vždy tři hoši z 6. až 9. třídy a čtyři dívky z druhého stupně bez ohledu na věk,“ vysvětlila Blanka Šturalová.

Hranický judista Martin Bezděk na Grand Slamu v Tbilisi proti svétové dvojce Sulamanidzemu.
Senzace. Judista Bezděk sbíral body na Grand Slamu

Povolen byl libovolný plavecký způsob, ale nesměly se střídat styly. Pro střední školy byly základní podmínky stejné, jen muselo odplavat minimálně pět dívek ve štafetě.

Závodníci byli velmi vyrovnaní, o konečném pořadí v jednotlivých disciplínách rozhodly někdy pouhé setiny sekundy.

Štafetu základních škol jednoznačně ovládli žáci ze ZŠ Šromotovo a mezi středními školami zvítězilo Gymnázium Hranice.

V závodech jednotlivců v kategorii základních škol se na prvním místě umístila za mladší dívky Leila Mareček a za starší dívky Sabina Krejčí, obě ze ZŠ 1. máje.

Velikonoční výzdoba v Hranicích 2023.
Hranice už vyhlížejí Velikonoce. Masarykovo náměstí ožije jarmarkem

Prvenství za mladé hochy si vyplaval Matyáš Lazík ze ZŠ 1. máje a za starší Miroslav Horník ze ZŠ Šromotovo.

Za střední školy si zlato za dívky odnesla Kateřina Kasparová z Gymnázia Hranice a za hochy Martin Tvarůžek ze Střední odborné školy Hranice.