Krajského kola v Šumperku se zúčastnilo pět škol z Olomouckého kraje.

„Soutěž se skládala ze dvou praktických částí. V té první vyráběli zástrč a ve druhé museli prokázat znalosti z měření strojírenských veličin,“ popsal průběh mistr odborného výcviku Radomír Konečný.

Podle jeho slov brali oba studenti hranické průmyslovky soutěž zodpovědně a dokonce se na ni připravovali i ve volném čase.

„Je to pro naši školu obrovský úspěch, obstáli jsme výborně, za námi zůstala i krajská škola, pro nás je to opravdu velká prestiž. Jsme na oba kluky velmi pyšní a děkujeme jim za výbornou prezentaci naší školy,“ řekl uznale mistr.

Pavel Kořenek navíc získal ještě jedno prvenství. Podle informací pořadatele dosáhl za osm let trvání soutěže nejvyššího možného počtu bodů. Celostátní kolo už klepe na dveře a v Brně se oba studenti druhého ročníku potkají s velkou konkurencí ve čtvrtek 5. a v pátek 6. dubna.

„Na celostátní kolo už se samozřejmě připravují, ale jen na tu teoretickou část, jiné zadání zatím nemáme,“ doplnil Radomír Konečný ze Střední průmyslové školy v Hranicích.