Akci, kterou již tradičně pořádá hranický Dům dětí a mládeže, zpestřila také řada tanečních i hudebních vystoupení.

Na letošním už 18. ročníku jarmarku se prezentovalo celkem osm organizací včetně pořádajícího Domečku.

„Ve stáncích nabízejí výrobky dětí z jejich kroužků, nebo výrobky, které vytvořily v rámci své činnosti,“ informovala Darina Jarolimová z Domu dětí a mládeže.

Výtěžek z celé akce se vrátí všem, kteří na jarmarku spolupracovali.

„Peníze, které dnes utržíme, využijeme na nákup rehabilitačních, kompenzačních a dalších výchovně-vzdělávací pomůcek pro všechny organizace, které se na jarmarku prezentují,“ vysvětlila Darina Jarolimová.

Pro malé návštěvníky byly připraveny tvořivé dílny.

„Jednu dílničku má tady Střední průmyslová škola, kde si děti mohou ozdobit různé dřevěné motivy, a další tvoření je u stánku centra U kocoura Mikeše,“ doplnila. A zájem byl, u obou stály fronty nadšenců.

„Dílnička je uzpůsobena pro děti od pěti let, aby si maminky mohly v klidu prohlédnout stánky a nakoupit si,“ řekla Petra Hallová z hranického centra U kocoura Mikeše.

Po celé odpoledne dotvářela příjemnou vánoční atmosféru také řada tanečních a hudebních vystoupení.

Doprovodný program odstartovali členové hranické taneční školy Batukáda. Návštěvníkům se představily také děti z místní Základní umělecké školy i z kroužků při Domu dětí a mládeže.

Nedílnou součástí Dětského vánočního jarmarku je vypouštění balonků s přáním Ježíškovi. Do této oblíbené celorepublikové akce se hranický Domeček zapojuje už bezmála deset let.