„Další zaměstnanci k nám přicházejí podle potřeby ve výrobě. Nové pracovníky tak nabíráme průběžně," řekla asistentka vedoucího personálního oddělení Monika Veličková, která tak dementovala, že by do firmy mělo letos nově přijít více než sto nových zaměstnanců.

Totéž potvrdil i vedoucí personálního oddělení Jiří Hrabovský. Nábor uchazečů o zaměstnání podle jeho slov souvisí jen se sériovou výrobou, žádný velký příliv tak ve společnosti výhledově neočekávají.

„Nové pracovníky přijímáme hlavně k doplnění stavů, stejně tak ale jiní pracovníci odcházejí. Nábor zaměstnanců však nesouvisí s novými technologiemi," ře­kl.

Nové prostory firmy, která vznikla teprve loni v říjnu a působí v automobilovém průmyslu, mají umožnit rozšíření výroby a využít skladové plochy pro mnohé výrobce automobilů.

Práce v první fázi výstavby nové haly by měly doběhnout v průběhu letošního října. Kolaudace a následný provoz je pak naplánovaný na začátek příštího roku.

Situace na trhu práce

Fakt, že současné podmínky pro lidi bez práce nejsou zcela ideální, potvrdil i vedoucí hranické pobočky úřadu práce Pavel Remeň.

„Byl bych rád, kdyby se našel zaměstnavatel, který by nabíral vyšší počet uchazečů o práci, ale bohužel zřejmě zůstane jen u přání. I když jsem slyšel o některých spekulacích, nějaké výraznější změně nic nenasvědčuje," uvedl.

Podle jeho informací se na Hranicku počet nezaměstnaných v poslední době ustálil. Jejich stav prý stagnuje kolem jedenácti procent, tedy tisíc osmi set uchazečů. Každý den jejich počet vzroste, nebo se naopak sníží o dvacet až třicet lidí.

Nepříliš optimisticky vidí situaci na Hranicku i jednotliví obyvatelé.

„Volných míst rozhodně není dost. Dělám sám na sebe, pracuji konkrétně v oboru zámečnictví. Situace je ale i v této oblasti hodně špatná," řekl například pětatřicetiletý Pavel Zámrský z Hranic.