„Zatím se nedá přesně vyčíslit, kolik dětí přijde letos k zápisům, ale v minulosti po odkladech usedlo v září do školních lavic kolem dvou set dětí do čtyř základních škol zřizovaných městem,“ upřesnil mluvčí města Petr Bakovský.

Většina škol se snaží zaujmout rodiče budoucích prvňáčků a připravuje pro ně řadu akcí. Hlavním cílem je, aby se děti seznámily s prostředím školy ještě před samotným zápisem.

Například na Základní a Mateřské škola Šromotovo se v pondělí konalo Pohádkové učení.

Do práce na kole 2022 v Hranicích. Cyklovyjížďka
Do práce na kole v Hranicích již po deváté. Registrace začala

„Nabízíme možnost vyzkoušet si tak trochu nanečisto školní hodinu. Zábavnou, hravou, ale i poučnou formou pro děti. Rodiče se zase na Pohádkovém učení mohou podívat, jak naši učitelé pracují,“ uvedl Radomír Habermann, ředitel ZŠ Šromotovo, která má tři první třídy a očekává, že stejný počet otevře i po prázdninách.

Také Základní škola Struhlovsko si připravila pro předškoláky setkání, a to pod názvem Cesta znalostí, která se konala už 16. března. Zábavné odpoledne pro budoucí prvňáčky škola uspořádala už potřetí.

V Lipníku nad Bečvou se zápisy do prvních tříd konají 18. až 19 dubna.

Ilustrační foto
SOS poradna radí v Hranicích s reklamacemi i s nabídkami dodavatelů energií

Jako první proběhnou zápisy v Přerově, a to už ve dnech 3. a 4. dubna. Úředníci očekávají, že letos do škol dorazí méně dětí.

„S ohledem na vývoj demografické křivky očekáváme mírný pokles, ale pouze v řádech nižších desítek. Loni se přišlo zapsat na 540 dětí, ale nakonec jich kvůli duplicitním zápisům a odkladům v září nastoupilo jen 392. Letos očekáváme, že k zápisům dorazí přibližně 500 předškoláků,“ nastínila Romana Pospíšilová, vedoucí odboru školství přerovského magistrátu.