Ve středu 24. června před půlnocí se jeden z obyvatel Černotína procházel po mostku a strhl ho proud vody.

„Máme potvrzeno, že v noci viděl svědek přecházet muže přes mostek v obci Černotín, přes který se už valila voda. Muž uklouzl a spadl do rozvodněné říčky," uvedla Michaela Sedláčková mluvčí přerovské policie.

Byla zahájena rozsáhlá pátrací akce. Hasiči v noci prohledávali terén, tělo však nenašli. „Dnes ráno bylo nalezeno tělo muže až na konci obce Černotín. Jedná se o třicetiletého mladíka, který žil v obci,“ potvrdila ve čtvrtek Sedláčková.

Podle premiéra České republiky Jana Fischera si povodně vyžádaly už devět lidských obětí.

„Zatím máme hlášeno devět obětí a 120 evakuovaných. Všichni lidé mají v tuto chvíli zajištěno ubytování i prostředky nejzákladnější péče. Kde je výpadek pitné vody, je zajištěna náhrada,“ uvedl Fischer.

Premiér na tiskové konferenci po jednání prohlásil, že vláda vyšle do postižených oblastí na 1000 vojáků s technikou, převážně ženistů a vojenských záchranářů.

Podle ministra obrany Martina Bartáka by všichni aktivovaní vojáci měli do zaplavených oblastí dorazit nejpozději do pěti páté hodiny odpolední.

„Vláda rozhodla, že na žádost moravskoslezského hejtmana Jaroslava Palase vyšle do postižených oblastí 1000 vojáků a na odstranění škody uvolní 54 milionů ze státního rozpočtu,“ uvedl Fischer s tím, že bezpečnostní složky mají v tuto chvíli situaci pod kontrolou.

Petra Poláková-Uvírová, Ivo Vysoudil