„V pátek 6. května vyjde na prostřední dvoustraně originální hrací plán. Až do 29. července bude postupně v každém dalším vydání otištěno 12 herních kupónů, které soutěžící nalepí na příslušné místo v hracím plánu. V kuponu naleznou základní informace o 12 muzeích na Hranicku, kontakt a otevírací dobu," informoval František Kopecký z MAS Hranicko.

Poutníci budou mít až do 30. září prostor pro osobní návštěvu jednotlivých expozic v regionu.

„Každé muzeum poodhalí jinou tvář našeho kraje, nabízí poučení pro dospělé i zábavu pro děti," láká k návštěvě Kopecký.

„V muzeích si návštěvníci nechají otisknout do hracího plánu razítka s písmeny, která pak dohromady odhalí společný slogan muzeí na Hranicku. Hrací plán s alespoň 9 razítky a 9 kupony se pak odevzdává do 10. října v Turistickém informačním centru Hranice," vysvětluje.

Slavnostní slosování výherců proběhne v rámci Dne kultury na zámku 22. října.

„Všichni hráči, kteří se osobně zúčastní slosování, obdrží drobné dárky od provozovatelů muzeí a osm vylosovaných výherců získá některou z cen. Ve hře jsou dvě půlroční celotýdenní předplatné Přerovského a hranického deníku, dárkové poukazy do prodejny Sportisimo v hodnotě 1000 korun, dárkové poukazy do prodejny Dráčik v hodnotě 500 korun, ale také třeba kniha nebo cédéčko," upřesnil František Kopecký.

Podrobnosti k soutěži i k jednotlivým muzejním expozicím na Hranicku najdete na www.regionhranicko.cz/muzea.