Představitelé města tak dali zelenou výstavbě bytového domu, který v této lokalitě hodlá stavět soukromý investor. S tímto záměrem však obyvatele nesouhlasí a už loni v létě kvůli tomu podepisovali petiční archy.

Stanoviskem radních se však budou zabývat v dubnu ještě přerovští zastupitelé. „Nevidíme důvod, proč by pozemek nemohl být převeden a odprodán soukromému investorovi. Hlavním impulzem, proč jsme tento záměr schválili, je nedostatek bytů ve městě,“ zdůvodnil rozhodnutí radních náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek.

O pozemek projevil zájem už v loňském roce realitní makléř Alexander Beták. Protože se však lidé postavili proti zamýšlené výstavbě bytového domu, město s odprodejem parcely otálelo.

Obyvatelé argumentovali tím, že nechtějí přijít ani o kousek travnaté plochy, která se za jejich domy rozprostírá.

„Měla jsem možnost bydlet v jiné části města, ale vybrala jsem si tuto lokalitu, protože se zde nacházelo jedno z mála míst v centru města, kde je i kousek prostoru pro odpočinek. A teď se máme koukat z okna do oken dalšího domu?“ vyjádřila loni svůj nesouhlas se stavbou nemovitosti jedna z obyvatelek Kozlovské ulice Eva Černá.

Město proto vypsalo anketu, aby zmapovalo, jaký na tento záměr mají názor další občané. Do ankety se zapojilo více než 360 lidí. Z těch, kteří v této lokalitě bydlí, tento záměr nepodpořilo téměř 90 procent.

Město ale zjišťovalo také názor obyvatel, kteří bydlí v jiných částech města. „Účastníci ankety žijících v jiných lokalitách podpořili stavbu z šedesáti sedmi procent,“ upřesnil mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Jak se již dříve vyjádřil zájemce o městský pozemek ve dvorním traktu ulic Pod Valy, Kozlovská a U Bečvy Alexander Beták, v lokalitě by měl vyrůst třípodlažní bytový objekt se dvěma vchody. Přerovští radní však investorovi stanovili podmínku.

„Pokud bude záměr realizovat, musí opravit stávající dětské hřiště,“ upřesnil náměstek Kulíšek.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika