„Předpokládá se, že celá akce bude stát okolo 7 milionů korun, dotace z ROP Střední Morava činí šest milionů,“ uvedla místostarostka Hranic Radka Ondriášová.

Zastávky by měly získat jednotnou podobu. Řada z nich už je nevyhovujících jak po stránce estetické, tak i z hlediska nástupu do autobusu.

„Zastávky budou vybudované ve stejném stylu jako již dříve zrekonstruované zastávky například na Šromotově náměstí nebo na sídlišti Nová,“ uvedla místostarostka.

Cestujícím se zpříjemní čekání na autobus nejen v centru města, ale i v jeho okrajových a místních částech. Na třídě 1. máje se objeví nový přístřešek u staré pošty i u prodejny Albert, dále pak na křižovatce u Slávie, v Nádražní a Alšově ulici.

Dvě nové zastávky se objeví i na Motošíně, další na třídě Československé armády, v Partyzánské ulici nebo na Struhlovsku, v obou směrech Bělotínské ulice, ve Velké a v Drahotuších.

SROVNEJTE

Poničená zastávka v Alšově ulici

Ve špatném stavu je v Hranicích například zastávka na Alšově ulici u železničních viaduktů

Nová zastávka v Motošíně

Zastávky v Hranicích by již brzy měly mít jednotnou podobu. Město je chce upravit ve stejném duchu, jako zastávku na Motošíně