„Chtěli jsme to nějakým oficiálním způsobem zahájit. Přeci jen jsme o vybudování dopravního hřiště v Hranicích usilovali několik let. Rádi jsme se tedy na hřiště nyní přišli podívat," konstatoval velitel městských strážníků Miroslav Mann, který si podobu plochy určené výuce velice pochvaloval.

Hlavně pro školy a školky

Na netradičním venkovním „jednání" se mimo jiné podle předpokladů potvrdilo, že hřiště budou využívat hlavně hranické školy.

„Na tomto hřišti by měla probíhat zejména organizovaná výuka. Při diskuzi ohledně jeho využití jsme se na tom jednoznačně shodli," řekl vedoucí hranického odboru školství Vojtěch Bušina s tím, že do budoucna by se k základním školám měly přidávat také hranické mateřské školy.

Uvažuje se však také o výuce pro školy z okolních obcí.

„Nyní je otázkou, jakým způsobem to pojmout. Nebylo by ale taktické, aby tyto školy za dopravní výuku platily nějaké příspěvky. Zároveň by se ale mělo předejít tomu, aby se na hřišti scházelo více dětí, než je únosné," dodal Vojtěch Bušina.

I z tohoto důvodu bude provoz probíhat právě v organizačních skupinách. Jejich harmonogram bude mít v kompetenci ředitel Základní a mateřské školy Šromotovo Radomír Habermann, což potvrdila místostarostka Hranic Pavla Tvrdoňová.

Děti bez dozoru? Rozhodně ne

„Nebráníme se akcím, které uspořádá například Dům dětí a mládeže či jiné organizace. Ale rodiny s dětmi bez určeného dozoru či děti samotné tady pouštět nebudeme. Mohlo by to být nebezpečné a hrozilo by riziko jejich úrazu," prozradila.

„Myslíme si také, že děti by nemusely dodržovat řád, který platí během výuky," dodala k dohodnutým důvodům.

Vhodná lokalita na vybudování dopravního hřiště se v Hranicích hledala takřka osm let. Za účelem dopravní výchovy v praxi tak v poslední době žáci z Hranic jezdívali do Lipníku nad Bečvou.