"Komise doporučila radě jmenovat do funkce ředitele klubu Dagmar Močičkovou a rada se rozhodla pro člověka, kterého jsme uvedli až na třetím místě. Tento postup nemá nic společného s demokracií,“ vysvětlil Bronislav Ludmila své rozhořčení.

Jak uvedl, dvakrát zasedal v komisi, jejímž úkolem bylo vybrat šéfa hranického klubu pro mladé. „Předsedou komise byl Radovan Langr, členy Michal Nikitinský, Karla Vlasáková, Marie Jemelková, Miroslav Kutý, Jiří Haša, ředitelka kulturního zařízení v Rožnově a já,“ informoval Bronislav Ludmila.

„V prvním kole jsme nevybrali nikoho, dlouho jsme diskutovali, byl slabý výběr. Proběhlo druhé kolo. Sešla se stejná komise, hlasování proběhlo regulérně. Každý si tajným hlasování zaškrkl pořadí uchazečů 1 až 7 a dopadlo to tak, že na prvním místě se umístila paní Močičková. Tu jsme také doporučili radě jmenovat ředitelkou klubu. Rada se ale rozhodla pro třetí místo. Tento postup nemá nic společného s demokracií. Rada města nemá právo anulovat tento verdikt. To se nedělá, jsme jako komise v roli kašparů. Pokud měl někdo z radních výhrady k rozhodnutí komise, měl ho respektovat, a pokud by se paní Močičková neosvědčila, odvolat ji třeba za rok. Členové komise, se kterými jsem mluvil, jsou zhrzeni. Je to totalitní záležitost,“ zlobí se hranický zastupitel Bronislav Ludmila.

„Dva lidé z výběrové komise jsou v radě. Proč u komise nic neřekli? Já osobně jsem považoval za svou povinnost mít šéfem klubu někoho, kdo zná Hranice. My jsme rozhodli, že to bude Dagmar Močičková, rada to nerespektovala. Pochopil bych, kdyby vybrali Petra Vystrčila, který se ve výběrovém řízení umístil na druhém místě. Toto bych bral, ale cizí ženská, kterou vůbec nikdo nezná, ta tam nepatří. I když je možná schopná,“ vysvětlil Bronislav Ludmila.

Jak dodal, šel do voleb právě proto, že prosadí profesionální kulturní zařízení multikulturního typu ve městě. „Budu tvrdě zvažovat, jestli v zastupitelstvu setrvám, jestli tam jsem vůbec co k čemu, zda nepodat demisi. Jestli se mnou bude někdo tímto způsobem hazardovat a neuznávat mé návrhy, končím a lidem se omluvím za to, že mi dali hlas a já jsem je zklamal,“ posteskl si zastupitel Bronislav Ludmila.